XIX. KERÜLETI HÍRHATÁR - Otthon is nyert Lewis Hamilton

EUR árfolyam
   392,92 Ft
   CHF árfolyam
   401,4& Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2015. 07. 05. 16:51

Otthon is nyert Lewis Hamilton
A brit nagydíj izgalmas versenyén teltház – 144 ezer néző előtt - újra a dobogó legfelső fokára állt Lewis Hamilton a Mercedes versenyzője Silverstone-ban.

A brit nagydíj izgalmas versenyén teltház – 144 ezer néző előtt -  újra a dobogó legfelső fokára állt Lewis Hamilton a Mercedes versenyzője Silverstone-ban.

A nagyon rossz rajtja után, amikor is az első pozícióból Felipe Massa simán lerajtolta, sokáig úgy tűnt, hogy ez a versenynap nem a brit pilótáé. A futam során csapattársa, Nico Rosberg ragadta magához a vezetést, és továbbra sem sok esély látszott a győzelemre.

Aztán gyűltek az esőfelhők, és a verseny vége előtt hét körrel Hamilton kiállt gumicserére, majd onnantól az első helyét már nem fenyegette semmi és senki. A közönség végig tapsolva, folyamatos ovációval bíztatta kedvencét, a kockás zászló után pedig felállva ünnepelték.

Addig elállt az eső, újra szikrázó napsütésben egy látványos driftelő körrel köszönte meg a buzdítást Hamilton.

Az angol versenyzőnek pályafutása 38.-ik, idei 5.-ik, harmadik silverstone-i győzelme volt a mai. A Mercedes az ezévi szezonban hatodszor aratott kettős győzelmet, sorozatban kilencedszer áll mindkét pilótájuk a dobogó valamelyik fokára. Ezzel beérték a Ferrari rekordját, amit 1953 óta tartott az olasz csapat.

A két Mercedes versenyző mellé teljesen reménytelen helyzetből indulva a Ferrari versenyzője, Sebastian Vettel állhatott a dobogó harmadik fokára.

A himnuszok elhangzása és a pezsgőfürdő után az angolok leghíresebb zsokéja készített interjút a versenyzőkkel az emelvényen. A láthatóan nagyon boldog Hamilton többek között azt mondta a közönségnek:

„Értetek, miattatok akartam nyerni. Láttalak benneteket minden körben a szemem sarkából.”

Rosberg kicsit csalódottan, de korrektül nyilatkozott csapattársáról, elismerte, hogy jókor állt ki gumicserére, ezzel el is döntötte a versenyt.

Vettel is azt mondta, hogy eső nélkül nem sikerült volna neki ez az eredményt,

„de hát ez itt Anglia! Esik, most pedig már újra süt a nap!” – mondta.

„Bulizzunk!” - zárta a beszédeket Hamilton.

Most három hetes szünet következik a száguldó cirkusz versenynaptárában, mert a német nagydíjat nem rendezik meg.

A következő verseny a Hungaroring lesz, ahol a 30. magyar nagydíjat nézhetjük és izgulhatjuk végig.